Pavol Veninger: "Počas Slovak Floorball Cup žije celé mesto florbalom."

ŠK Lido Prírodovedec patrí medzi najväčšie slovenské florbalové kluby. Tento klub sa pravidelne zúčasťňuje letného medzinárodného turnaja Slovak Floorball Cup. V dnešnom rozhovore sme sa opýtali niekoľko otázok predsedu klubu a brankára A-tímu mužov Pavla Veningera.

Tento rok je na programe jubilejný 5. ročník turnaja. S akými očakávaniami ste išli prvý krát na SFC?

Kedysi bol v Bratislave medzinárodný turnaj, a keď sa prestal organizovať, tak také niečo na Slovensku dlhé roky chýbalo. Potom prišiel SFC a všetci sme boli zvedaví, ako to dopadne, keďže sme to mali s čím porovnať. Bol v dobrom termíne a tak sme sa prihlásili v rámci prípravy na sezónu. Osobne som čakal, že vzhľadom na prvý ročník nebude všetko odsýpať ako hodinky, ale s odstupom času si neviem spomenúť na nič, čo by nevyšlo, takže naše očakávania boli splnené.

Čo vás ako klub presvedčilo, aby ste boli pravidelnými účastníkmi turnaja?

Po prvotnej skúsenosti sme vedeli, že turnaj má istú kvalitu, a keď sme dostali pozvánku do elitnejšej skupiny, tak vzhľadom na všetky okolnosti to už teraz berieme ako prvý vážny turnaj v rámci prípravy na sezónu. Samozrejme, vždy sa aj dobre zabavíme a postretáme ľudí, ktorých vidíme párkrát do roka. 

Čím je tento turnaj výnimočný?

Výnimočný je podľa mňa v tom, že o ňom veľa ľudí vie, má dobré mediálne pokrytie a celé mesto žije florbalom. Nezáleží na tom, v ktorej časti mesta sa človek nachádza, ale všade vidí florbalistu. 

Aké má ŠK Lido ambície tento rok v jednotlivých kategóriach Men PRO a Juniori?

Ako správni športovci chceme vyhrávať ????. Určite však chceme ako v mužoch tak aj v junioroch postaviť tímy, kde budú všetci hráči, s ktorými rátame do sezóny a začať tam pracovať na veciach, ktoré budeme potrebovať od septembra do apríla. Popri tom je však vždy príjemné stretnúť sa s florbalistami, ktorí pôsobia mimo Bratislavy a neformálne sa porozprávať prípadne sa zoznámiť s niekým novým. Hlavne o tom sú letné turnaje a sprievodný program SFC to celkom uľahčuje. 

Čo by ste odkázali tímom, ktoré sa Slovak Floorball Cup-u ešte nezúčastnili?

Pokiaľ na SFC ešte neboli, tak by som odporučil, aby zobrali kamarátov, manželky, frajerky a deti a prídu si užiť turnaj v hlavnom meste. Po športovej stránke je turnaj dobrý, chodia kvalitní rozhodcovia, tímy a sprievodný program je ozaj bohatý, takže koho nezaujíma až tak florbal ako taký, tak v Bratislave je toho dosť čo robiť, čiže každý si príde na svoje.