Bratovražedné derby o piate miesto zvládli lepšie Otrokovice

Sobotňajšie zápasy o konečné umiestnenie v kategórii Elite otvorilo bratovražedné česko-slovenské derby. Po dramatickom priebehu sa z víťazstva tešili SVK by Floorball Academy, ktorý zdolal Panthers Otrokovice 5:4.

Lepšie do zápasu vstúpili susedia spoza rieky Moravy. Ladislav Gál strelil prvý gól na turnaji a otvoril skóre. Domáci pridali na obrátkach a po góloch Matyáša Nemca a Jozefa Kriša išli do šatne po prvej siréne za priaznivého stavu 2:1.

Súboj najhorších dvoch tímov po základných skupinách bol veľmi vyrovnaný a napätý aj v druhom dejstve. Otrokovice sa v ňom dočkali vyrovnania, keď Gál nabil Petrovi Koláčnemu. Už-už to vyzeralo, že tímy pôjdu do kabín za vyrovnaného stavu. Miernu výhodu však Panthers priniesla parádna akcia s gólovou bodkou Jakuba Hašu.

Posledná tretina odštartovala vyrovnávajúcim gólom. V 44. minúte sa začínalo odznova po presnej trefe Martina Kuboviča. O päť minút však slovenský reprezentant zahodil tutovku a prišiel trest. Lukáš Petřík znovu prinavrátil vedenie českému extraligistovi a skóre 5:4 vydržalo až dokonca.