Team Thorengruppen opäť suverénny. Otrokovice nestačili na Bazilej

Švédsky aj švajčiarsky klub v piatok zvíťazili vo svojich druhých zápasoch. Team Thorengruppen zdolal SVK by Floorball Academy 10:5, Bazilejčania si poradili s HU-FA Panthers Otrokovice 4:2.

Hoci jediný slovenský zástupca v najprestížnejšej kategórii vstúpil do stretnutia proti favoritovi lepšie ako Pardubice, už v 4. minúte prehrával 0:2. V polovici prvej tretiny bol rozdiel už trojgólový, ale Matúš Machara strelil v presilovke prvý gól SVK by Floorball Academy na turnaji a znížil.

Druhé dejstvo opäť ponúklu skvelé florbalové divadlo. Od úvodu ho mali na svedomí najmä domáci, ktorým sa po parádnej strele Petra Bezega podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. Švédov však nakopol a postupne zveľadili svoj náskok až na 9:2.

Hoci tabuľa ukazovala hrozivo vyzerajúce skóre vstupovali Slováci do poslednej tretiny s úsmevom. Ten panoval aj po krásnom góle Bezega v oslabení, ktorý zaskočil brankára súpera spoza bránky. SVK by Floorball Academy to povzbudilo, predviedlo najlepšiu tretinu na turnaji a skorigoval skóre na 5:10.

V druhom stretnutí sa po dlhej oťukávačke dočkali diváci presného zásahu až v 26. minúte. Vedenia sa ujali hráči Bazileja, ktorý sa zakrátko dostali do dvojgólového trháku.

Hoci český extraligista znížil na rozdiel jedného gólu, švajčiarsky účastník NLB išiel po druhej siréne do šatne za priaznivého stavu 3:1.  Obe mužstvá v záverečnej tretine ešte raz trafili do čierneho a podali si ruky po výsledku 4:2.