Šumperk zatiaľ suverénny. Najproduktívnejšími sú Spišiaková, Haliř a Prokop

Na prvý zápas počas štvrtého ročníka najväčšieho florbalového turnaja na Slovensku nebudú v dobrom spomínať piráti zo Žiaru nad Hronom. Od českého klubu FBC Blue Horses dostali najvyšší debakel prvého dňa 1:15.

Kým v tomto stretnutí mali zapisovatelia čo robiť, počas súboja FBC Black Eagles Bratislava a ON7 z Fínska si mohli oddýchnuť. Duel sa skončil futbalovou remízou 0:0. Akiste to potešilo oboch brankárov. Veď shutout vo florbale je cennou raritou.

Do druhého dňa šampionátu sa zobudia ako nateraz najproduktívnejší hráči Barbora Spišiaková, Hynek Haliř a Samuel Prokop so siedmimi bodmi.

Spišiaková prispela k víťazstvu FRAM Ladies Team 13:0 nad Divokými stonožkami štyrmi gólmi a tromi asistenciami. Rovnakú bilanciu má Prokop z FBC Blue Horses. Strelec SK Saros Olomouc Haliř trafil do čierneho šesťkrát a pripísal si aj jednu asistenciu. 

Zatiaľ najlepšie to má rozohraté tím FbC Asper Šumperk v kategórii Men OPEN. Oba štvrtkové súboje zvládol na výbornú a bez toho, aby stratil čo i len bod a inkasoval. Zdolal FBC Black Eagles Bratislava 2:0 a Devils Čadca 3:0. 

V piatok budú pokračovať zápolenia v základných skupinách vo všetkých piatich kategóriách. Nemali by ste si ich nechať ujsť!