Rudolf Turiak: "Skvelá atmosféra, kvalitné zápasy a priatelia."

Rudolf Turiak patrí medzi výrazné osobnosti slovenského florbalu. Jeho brankárske umenie predvedie aj na 4. ročníku Slovak Floorball Cup. Tešiť sa však môžeme aj na iné zvučné mená.

Aké sú tvoje doterajšie brankárské skúsenosti? Akými klubmi si si prešiel?

S florbalom som začal v Čadci, po dvoch rokoch som prestúpil do Grasshoppers Žilina. Tam to boli krásne 4 roky v skvelej partii ľudí, dalo mi to veľa po hernej a aj ľudskej stránke. Rozhodol som sa ale ísť študovať do Brna, kde som sezónu strávil v Bulldogs Brno. Odtiaľ som sa presunul do švajčiarskeho UHC Thun, kde som hral súťaž U21 a bola výborná skúsenosť trénovať s hráčmi NLA. Po návrate do Brna som potreboval zvoľniť kvôli povinnostiam, posledné 2 roky som hral národnú ligu v FK Orel Telnice. Sám som zvedavý čo príde teraz.

Čo ťa láka byť súčasťou Slovak Floorball Cup aj tento rok a na aké mená sa môžeme tešiť vo Výberu SVK?

Skvelá atmosféra, kvalitné zápasy a priatelia. Je to skvelá možnosť stretnúť sa po dlhej dobe s ľuďmi, s ktorými už netrávim toľko času. Minulý rok bola na finálové zápasy úžasná atmosféra, verím že tento rok to bude minimálne rovnako skvelé! Čo sa týka hráčov, zatiaľ by som spomenul Laciho Gála, Lukáša Mráza, Maťa Kuboviča alebo Mareka Košča. Črtá sa dobrá partia, myslím že sa je na čo tešiť.

Čo by si chcel odkázať fanúšikom, ktorí prídu do HANT Arény na elitu?

Je to najkvalitnejší turnaj na Slovensku s výborným obsadením. Chceme sa dostať čo najďalej a každý fanúšik nám v tom pomôže. Teším sa na Vás, užite si to s nami!