Lucia Jelínková: Len máloktorý turnaj ponúka také kvalitné obsadenie a mimoflorbalové vyžitie

Lucia Jelínková patrí medzi výrazné postavy slovenského florbalu, dlhé roky bola kapitánkou slovenskej reprezentácie. So svojím tímom FRAM Ladies pred rokom zvíťazila na turnaji Slovak Floorball Cup, a toto víťazstvo by v najbližšom ročníku rada obhájila. Viac prezradila v exkluzívnom rozhovore.

Pred rokom ste ako FRAM Ladies Team vyhrali turnaj, aké máte spomienky na tento ročník?

Kvalitné zápasy, super organizácia a pestrý voľnočasový program. My sme si turnaj naozaj užili a že sa nám ho podarilo vyhrať bola len čerešnička na torte. Dokázali sme si, že ešte nepatríme do starého železa - ani na ihrisku ani večer na parkete a aj keď to bolo miestami náročné, tak to rozhodne stálo za to.

Prečo by sa aj ostatné tímy mali zúčastniť na tomto turnaji?

Predsezónna generálka, teambuilding alebo len sranda víkend s kamošmi? Záleží len na Vás ako k turnaju pristúpite, ale v každom prípade splní Vaše očakávania. Systém turnaja je prívetivý aj k tým, ktorí potrebujú viac času na rozohranie, prípadne nepočítajú s finálovou účasťou. Florbalovo si jednoducho príde na svoje úplne každý.

Čím je tento turnaj výnimočný?

Myslím, že len máloktorý turnaj ponúka také kvalitné obsadenie, profesionálny prístup a zároveň mimoflorbalové vyžitie. Navyše je priamo v hlavnom meste Slovenska s výbornou dostupnosťou a kvalitným zázemím. Presuny medzi halami sú väčšinou otázkou niekoľkominútovej prechádzky - to asi ocení každý kto má skúsenosť s ostatnými turnajmi organizovanými vo väčších mestách.

Máte bohaté medzinárodné skúsenosti, čím vás upútal tento turnaj a kam by ste ho zaradili v medzinárodnom meradle?

Pre mňa je to tak trochu turnaj za odmenu. Sezóna je dlhá a náročná a po letnej príprave začína celý kolotoč odznova. Je fajn sa pred štartom novej sezóny florbalom pobaviť, užiť si čas so super ľuďmi a trošku vyčistiť hlavu. A možnosť zahrať si proti tímom zo slovenskej a českej extraligy tiež nemáte každý deň...

Reprezentačnú kariéru ste už dávnejšie ukončili, avšak sledujete stále po oku, ako sa darí reprezentačným výberom Slovenska vo florbale?

Snažím sa. Majstrovstvá sveta v Prahe, kde sa predstavili naši chalani, som poctivo sledovala a aj keď sa im nepodarilo postúpiť medzi svetovú osmičku, tak zanechali dobrý dojem. Máme veľa šikovných mladých hráčov a hráčok, o budúcnosť slovenského florbalu sa teda vôbec nebojím. 

Aké máte ambície pred ďalším ročníkom Slovak Floorball Cup-u?

Vraví sa, že obhájiť titul je omnoho ťažšie než ho získať a keďže už ten zisk pre nás predstavoval nadľudský výkon, tak si takto vysoký cieľ stanovovať nebudeme. Pre nás je najdôležitejšie si turnaj užiť, zabaviť sa na ihrisku aj mimo neho a celkovo prežiť bez väčšej fyzickej ujmy. Predsa len, už nie sme najmladšie :).